Proč míchat

Proč si doma vyrábět kosmetiku?

Proč si doma vyrábět kosmetiku? Není to krok zpět? Proč si vyrábět kosmetiku doma, vždyť jsou toho plné regály v drogerii. Stačí si jen vybrat. 

Dnes už to víme, nejdůležitější je obsah. A pokud přesně známe, co se skrývá v mé kosmetice, nemůžu udělat chybu. Vyberu si oleje, které vyhovují mně i mojí pleti, přidám čistý hydrolát (květovou vodu), něco účinných látek a nakonec konzervant, povolený k použití v přírodní kosmetice. Můj pleťový krém nemusí vyhovovat stovkám a tisícům jiných žen. Dokonce nemusí vydržet dva roky ve vyhřáté prodejně kosmetiky. Můžu si do něj přidat takové účinné látky, které chci a potřebuji. Můžu si vybrat vůni esenciálního oleje, kterou mám ráda. A až jej po měsíci nebo dvou spotřebuji, vyrobím si další. Určitě bude ještě lepší, než ten první.

Ještě pořád to není dost dobrý důvod pro samovýrobu kosmetiky? Chcete ještě něco navíc? Což takhle nový koníček? Nemáte na něj čas, to jsou výmluvy. Miluji tu chvíli, kdy zesílí moje potřeba, udělat něco jen pro sebe. Zavírám dveře do kuchyně a prohlížím zásoby vybraných surovin pro výrobu domácí kosmetiky. I rodina pochopí, že teď mě opravdu nemůže rušit. Kouzlím. Dlouze vybírám ty pravé a nejkvalitnější oleje, ladím odpovídající květovou vodu. Všechno očichám, vyberu nejoblíbenější a nejvoňavější éterický olej. Zahřívám, míchám a je to.

Je to stále málo? Tak dobře, tenhle koníček mně pomůže ušetřit. Šetří nejen moji kapsu, ale také moje zdraví. Nestanu se sběrnou nádobou chemikálií, které se pomalu usazují v mém těle a jednoho krásného dne na sebe upozorní.  

zboží v e-shopu: 83 e-shop systém banan.cz