Jak míchat

Jak si namíchat pleťový krém nebo tělové mléko z přírodních surovin

Budeme vycházet z toho, že na míchání potřebujeme tři složky:

  1.     Tukovou složku – rostlinné oleje, kosmetická másla, zahušťovadla a emulgátory
  2.      Vodní složku – květové vody (hydráty) a destilovaná voda
  3.      Účinné látky – éterické oleje, působící přísady a konzervanty

Nachystáme si dvě malé zavařovací skleničky (hrníčky). Do jedné skleničky odvážíme tukovou složku podle receptu. Do druhé skleničky odvážíme vodní složku.

            Obě skleničky vložíme do vodní lázně a zahříváme na 70°C. Pokud nemáme teploměr, tak teplotu poznáme, až se v oleji rozpustí emulgátory a na stěnách sklenice s vodou se začne srážet pára. Potom obě sklenice vyjmeme z vodní lázně. Za stálého míchání elektrickou metličkou vléváme vodu do oleje a mícháme vysokou rychlostí asi tři minuty. Poté vložíme sklenici s emulzí do misky se studenou vodou a mícháme další dvě minuty. Až bude směs vlažná, přidáme účinné látky. Krém ještě promícháme.

 

Přesný postup míchání pleťového krému jsme pro Vás nafotily zde:

Navod-k-michani-kremu

V sekci "Sety pro výrobu domácí kosmetiky" si můžete objednat set na výrobu pleťového krému a set na výrobu tělového mléka.

Tyto sety jsme pro Vás připravily, protože nejtěžší je začít.  Když zjistíte, jak jednoduché  je míchání pleťových krémů a tělových mlék, tak tomu propadnete, jako my dvě. Proto každému doporučejeme set pro začátečníky, ze kterého namícháte Vámi požadovaný produkt. Recepty na míchání domácí kosmetiky najdete v knize receptů Moje přírodní kosmetika. Spousta kosmetických surovin Vám zůstane a příště si objednáte jen to,  co Vám dochází a nebo nějakou novinku, kterou budete  chtít vyzkoušet.

 

 

zboží v e-shopu: 83 e-shop systém banan.cz