Tuková složka

Úvod - Tuková složka

Tuková složka je prvním ze tří pilířů našich receptur

Oleje představují srdce krémů a emulzí. Kosmetická másla ovlivňují, zda bude výrobek mastnější nebo lehčí, přesně podle typu pleti. Zahušťovadla se přidávají, pokud chcete docílit pevnější konzistence. Emulgátory, vyrobené z přírodních olejů, spojují zdánlivě nespojitelné v našich emulzích a sice olej a vodu. 

Popis     cena    

  Saflorový olej má výborné zvláčňující a hydratační vlastnosti, zabraňuje vysychání a odlupování kůže. Protože se jedná o vysychavý olej, hodí se jako změkčovadlo do krémů na mastnou pleť. Vlastnosti saflorového oleje: dobře se vstřebává a dává pokožce jemný a hladký vzhled. Nedráždí oči ani pokožku. Hydratuje pokožku a navrací jí elasticitu. Suchým a lámavým vlasům dodá hebkost, jemnost a navrátí přirozený lesk. Saflorový olej obsahuje převážně triglyceridy kyseliny linolové, vitaminy A, D, K a zejména vitamin E.

 

50 ml62 Kč s DPH

  Varianta bio, lisovaná za studena - 100% čistý přírodní olej s příjemnou kokosovou vůní.

 

62 Kč s DPH

  Hroznový olej má  výborné regenerační a hydratační účinky.  Je vhodný pro normální i mastnou pleť a také pro zralou pleť se ztrátou elasticity. Dodává kůži hladkost a pružnost, zabraňuje předčasnému stárnutí a zlepšuje stav ochablé kůže. Snadno se vstřebává, bez pocitu mastnoty. Zpomaluje stárnutí pleti. Často se používá k ředění hustších olejů.  

 

50 ml63 Kč s DPH

zboží má více možností

  Emulsan poskytuje příjemný pocit lehké a hladké pleti

 

63 Kč s DPH

  Schválen Ecocertem. Jako povrchově aktivní látka, která čistí kůži a vlasy tím, že pomáhá smíchat vodu s olejem a špínou tak, aby mohly být opláchnuty. Ve své sypké, suché formě poskytuje široké možnosti využití od tuhých po tekuté produtky.  

 

63 Kč s DPH

  Ricinový olej má vysoce hojivé a regenerační účinky.

 

50 ml65 Kč s DPH

zboží má více možností

  Jde o šetrný, biologicky odbouratelný aniontový tenzid v práškové formě vhodný do šampuků, mycích bonbónů, nebo rozpuštený i do tekutých produktů. 

 

65 Kč s DPH
Nové
Coco Silikon, 30ml

  Synonyma: kokosový silikon, coco caprylate, rostlinný silikon Jde o přírodní silikon vyrobený ze 100% obnovitelných surovin, který je snadno biologicky rozložitelný. Coco-Caprylate je přírodní kosmetická alternativa k silikonovým olejům. Je certifikován Ecocertem a Cosmosem.

 

66 Kč s DPH

zboží má více možností

  Tento olej je vhodný pro zralou, suchou a citlivou pokožku.

 

50 ml68 Kč s DPH

zboží má více možností

  Mangové máslo má zjemňující a regenerační vlastnosti

 

71 Kč s DPH
Nové
BTMS 30g

  BTMS je kationtový emulgátor vhodný zejména pro vlasové přípravky jako šampony, balzámy, či kondiconéry.

 

72 Kč s DPH

  Rakytníkový olej je za studena lisovaný olej (ne macerát) s typickou vůní, farbou i chutí. Je to v podstatě přírodní koncentrát vitamínů E, F, P, K a A. Obsahuje 50 mg kyseliny olejové, 15 mg kyseliny linolové, 250 mg karotenoidů a až 300 mg vitamínu E, hlavně u tmavě zbarvených plodů.

 

75 Kč s DPH
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz