Mandlový olej LZS

Mandlový olej LZS

ID zboží: 89

 

INCI: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond)Oil                                                                              

Mandlový olej je univerzální olej pro všechny druhy pleti. Jemný olej, vhodný i pro dětskou pokožku. Je účinný při ošetřování hrubé kůže, zlepšuje akné a ekzémy. Obsahuje vitaminy A, E, F, z minerálů především draslík, vápník či hořčík. Kosmetická surovina, která je pro své regenerační a vyživující schopnosti je přidávána do hydratačních a pečujících pleťových krémů.

Mandlový olej se získává lisováním semen rostliny Mandloň obecná (Amygdalus communis L.). Pochází ze severní Afriky a západní Asie. Pěstuje se v teplých oblastech Evropy. Lisováním zralých sladkých mandlí můžeme získat kolem 44 % oleje, který je bohatý na vitamíny, minerály, stopové prvky a nenasycené mastné kyseliny (omega-9 mastné kyseliny). Byl znám už ve starověkém Egyptě, kde si s ním a olivovým olejem lidé často potírali kůži kvůli jeho estetickým a léčivým účinkům.
Mandlový olej je žluté až temně žluté barvy. Je jemný a po nanesení na kůži se dobře vstřebává a aktivně proniká do podkoží. Často ho využívají lidé, kteří mají problémy se suchou až velmi suchou kůží a s problémy s odlupováním kůže, protože mandlový olej má silné uklidňující a regenerační účinky na pokožku. Navrací jí elasticitu, hydratuje ji a zabraňuje vzniku strií. Zklidňuje podráždění a svědění pokožky a nezpůsobuje alergie. Maminky ho rády používají na ošetření dětské pokožky. Mandlový olej je díky širokému spektru použití jedním z nejpoužívanějších rostlinných olejů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena: 91 Kč
Další možnosti
objemobjemobjemobjemobjemobjemobsahobjemobjemobjemČísloprovedenínázevcena
50 ml50 mlMandlový olej LZS91 Kč
100 ml100 mlMandlový olej LZS175 Kč
150 ml150 mlMandlový olej LZS265 Kč
zboží v e-shopu: 164 e-shop systém banan.cz