2x DEODORANT s Upcy Kosmetickou Taštičkou

2x DEODORANT s Upcy Kosmetickou Taštičkou

ID zboží: 597

 

Z daného množství můžete vytvořit 2 x 70g, nebo ještě lépe 4x 35g kousků (vydrží totiž opravdu dlouho). Na výběr jsou, dle aktuální dostupnosti, varianty s esenciálními oleji Levandule, Máta, Rozmarýn, Tea Tree, Citron, Bergamot, Mandarinka.

Při objednávání prosím do poznámky uveďte svou preferenci.

Kosmetické taštičky vyrábí Monika z MoRecy. Každá je vyrobená z upcyklovaného materiálu, kterému tím propůjčuje nový život. Každá je naprostý originál. V nabídce máme několik barevných variant: tělo je vždy šedé a horizontální pás je zelený, růžový, modrý… Vnitřek je u některých jednobarevný, u jiných vzorovaný (nejčastěji květiny). Rádi vyhovíme vašemu výběru, samozřejmě dle aktuální dostupnosti. V jedinečnosti a originalitě taštiček je právě jejich krása.:)

Při objednávání můžete do poznámky uveďte svou preferenci. Dle dostupnosti vám vyjdeme vstříc

A co to tuhý  deodorant vlastně je?

Jde o tuhou formu deodorantu obsahující šetrnou aktivní látku Triethylcitrát (používá se i v potravinářství), másla, pudry a jiné suroviny. Výhodou je, že vydrží opravdu dlouho. Druhou kostku proto můžete někomu darovat a udělat tak radost. Není ve spreji, takže šetří životní prostředí od freonů. Deodorant funguje tak, že nezabraňuje přirozenému pocení, ale pomáhá tělu vypořádat se s bakteriemi z potu, které mají na svědomí potní odér. Deodorant tedy umožňuje tělu přirozeně se zbavovat toxinů a ochlazovat se (to je funkce pocení) a to bez ucpávání potních žláz.

Použití

je velice intuitivní. :) Deodorant navlhčete vodou a aplikujte do podpaží. Není třeba čekat, až se vstřebá. Díky své pudrové konzistenci vám nezašpiní vám oblečení. Vydrží působit celý den. Potíte-li se více, můžete aplikaci během dne zopakovat.

Proč jsou sety Eko? Prostě proto, že se snaží jít vstříc udržitelnosti a ideálu less waste. A jak…?

Obsahují minimální množství surovin – tak, aby byly účinné a plně dostály své funkci, ale zároveň nespotřebovaly zbytečně moc obalů.

Většina obalového materiálu je recyklovatelná.

Taštičky jsou z upcyklovaného materiálu. Každá má svůj osobitý vzhled i příběh a lze ji použít na kosmetiku, šminky, nebo jako organizér na drobnosti do kabelky.

Na finální produkt nepotřebujete obal, je velice skladný, dlouho vydrží a nikde se vám nerozlije.

Set obsahuje

Kosmetickou taštičku

Suroviny na 2 x 70g produktu: Přírodní Bambucké máslo které zvyšuje elasticitu pokožky a má regenerační účinkyCetyl alkohol, který zajistí dobrou konzistenci a je vhodný i pro citlivou pokožku. Dále pak Kaolin s jeho zklidňujícími a zmatňující účinky, Kukuričný škrob pro zjemnění a sametový pocit na pokožce, plus aktivní přirodní deodorační látku Triethylcitrát. Nakonec ještě  Esenciální olej dle výběru a  CO2 Rozmarýn bio na zajištění prodloužené trvanlivosti a zamezení oxidace olejů a másel.

Podrobný návod přípravy

Popis vlastností a účinků jednotlivých surovin

Ještě budete potřebovat

Dezinfekci – 70% líh (koupíte v lékárně), nebo vroucí vodu

Hrnec na vodní lázeň

Kádinku, nebo zavařovací sklenici s širokým hrdlem

Něco na míchání – lžíci

Silikonové formičky (např. na cupcaky, muffiny) 

Recept je možné obohatit o další esenciální olej, nebo  aktivní látky. Jednoduše si je přihoďte při nákupu do košíku.

V níže uvedeném dávkováni je jednoduše vmícháte do směsi, která už je pryč z vodní lázně a je mírně ochlazená, tedy do poslední fáze.

Esenciální nebo Parfémované oleje

Na množství 140g je do produktu možné přidat cca 1% až 1,5%, tedy 1,4g – 2,1g. Tomu odpovídá cca 22 - 33 kapek jednoho, nebo kombinace EO.

Aktivní látky

Na množství 140 g je možné přidat 5 % - 7g. Vhodné jsou:

Hedvábná bílkovina (pro ještě hedvábnější a luxusní pocit na pokožce)

AlfaBisabolol (Pro podporu průniků aktivních látek hlouběji do pokožky a také pro zklidnění extra jemné a citlivé pokožky náchylné k zápalům a zčervenání. Zde stačí 3g na 140g))

Extrakt Měsíčku lékařského (pro zklidnění extra citlivé pokožky)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena: 610 Kč
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz