2x PLEŤOVÉ MÁSLO v Krabičce

2x PLEŤOVÉ MÁSLO v Krabičce

ID zboží: 596

 

Set obsahuje suroviny, ze kterých dle návodu jednoduše vyrobíte dva voňavé, kvalitní a funkční produkty. Vše je balené z větší části v recyklovatelných materiálech. Suroviny jsou přesně navážené , proto nepotřebujete váhu. Postupy jsou jednoduché a vhodné i pro úplné začátečníky. :)

Z daného množství můžete vytvořit 2 x 70g , nebo 4x 35g kousků. Na výběr jsou, dle aktuální dostupnosti, varianty s různými esenciálními oleji např Cypriš, Pomeranč, Máta, Rozmarýn, Tea Tree, Citron, Bergamot, Mandarinka, Ylang yang...

Při objednávání prosím do poznámky uveďte svou preferenci.

A co to tuhé pleťové máslo vlastně je?

Jde o tuhou formu výživy pro pokožku celého těla. Jeho výhodou je, že vydrží opravdu dlouho, nepotřebuje obal, nerozlije se a lehce se vyrábí i aplikuje.JE vhodný na tělo, ruky i tvář všech typů pleti. Důležité je nanášet jej na navlhčenou pokožku. Jen tak jí vedle výživy poskytnete i hydrataci. Na pokožce vytváří ochranný lipidový plášť, který pomáhá udržet její přirozenou hydrataci. Nešetří na kvalitních máslech, olejích a vitaminech, zato šetří na zbytečných obalech. Je vhodný i pro malé děti (zde je ale lépe vynechat esenciální oleje, nebo zvolit ty jemné: levanduli nebo mandarinku).

Proč jsou sety Eko? Prostě proto, že se snaží jít vstříc udržitelnosti a ideálu less waste. A jak…?

Obsahují minimální množství surovin – tak, aby byly účinné a plně dostály své funkci, ale zároveň nespotřebovaly zbytečně moc obalů.

Většina obalového materiálu je recyklovatelná.

Na finální produkt nepotřebujete obal, je velice skladný, dlouho vydrží a nikde se vám nerozlije.

Set obsahuje

Suroviny na 2 x 70g produktu: Bio Kakaové máslo skvělé v péči o suchou dehydratovanou, nebo zralou pokožku, Přírodní Bambucké máslo které zvyšuje elasticitu pokožky a má regenerační účinkyCetyl alkohol, který zajistí dobrou konzistenci a je vhodný i pro citlivou pokožku. Dále pak cenný a na vitaminy a antioxidanty bohatý Olej z Rakytníku Lzs a na závěr Esenciální nebo parfémovaný olej dle výběru a dostupnosti a  CO2 Rozmarýn bio na zajištění prodloužené trvanlivosti a zamezení oxidace olejů a másel.

Podrobný návod přípravy

Popis vlastností a účinků jednotlivých surovin

Ještě budete potřebovat

Dezinfekci – 70% líh (koupíte v lékárně), nebo vroucí vodu

Hrnec na vodní lázeň

Kádinku, nebo zavařovací sklenici s širokým hrdlem

Něco na míchání – lžíci

Silikonové formičky (např. na cupcaky, muffiny) 

Recept je možné obohatit o  v tucích rozpustné aktivní látky. Jednoduše si je přihoďte při nákupu do košíku.

Aktivní látky

Na množství 140 g je možné přidat 5 % - 7g. Vhodné jsou:

CO2 extrakt Granátové jablko (pro posílení antioxidačního účinku a boji proti volným radikálům. Zde stačí 3g na 140g)

AlphaBisabolol (Pro podporu průniků aktivních látek hlouběji do pokožky a také pro zklidnění extra jemné a citlivé pokožky náchylné k zápalům a zčervenání. Zde stačí 3g na 140g))

CO2 extrakt Šípek (pro regeneraci zralé pleti, snížení viditelnost pigmentových skvrn a jízviček) nebo taky

Hydrolát a lahvičku s rozprašovačem (do pleti tak před aplikací másla dostane ještě více benefičních látek a hlavně extra hydrataci. Tu pak nanesením másla ještě v pleti uzamknete)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena: 500 Kč
zboží v e-shopu: 163 e-shop systém banan.cz